V neděli 24. dubna 2022 jsme se v počtu 59 závodníků setkali u nás na trojanovských Horečkách, kde jsme odehráli vůbec první turnaj na nově rozšířeném rekovickém hřišti – jarní „Rekovice Open“. I přes ne úplně příznivou předpověď počasí jsme nakonec turnaj dohráli bez zmoknutí, a schopnosti účastníků tak prověřil jen občasný vítr.

Jarní i podzimní Rekovice Open se snažíme cílit především na mladé a začínající hráče, proto jsme moc rádi, že se povedlo naplnit jak dvě juniorské (do 15 a do 18 let), tak dvě nováčkovské (max 5 odehraných turnajů a vůbec první turnaj) kategorie.

Už v prvním kole bylo jasné, že rozhodovat o úspěchu budou především dvě nově přidané „čtyřparové“ jamky (5 a 11), kde se počty hodů pohybovaly od 3 u těch nejlepších až po 8 u méně zkušených hráčů. Potrápit ale dokázaly také některé rekovické klasiky (třeba na vůbec nejkratší jamce číslo 7 byl nejeden trestný hod za netrefené mandatory).

Po krátké občerstvovací pauze, pro kterou naši členové nachystali účastníkům čaj, kafe, ale taky domácí buchty a jiné dobroty, jsme odehráli druhé, finálové kolo. V hlavní kategorii MPO zde přes mohutné dotahování Tomáše Bobka z týmu Valmez Wolves (který svým výsledkem -7 stanovil mužský turnajový rekord nového layoutu) zvítězil novojičínský Michal Grepl, autor designu rekovického hřiště a náš cenný rádce při jeho rozšiřování. Za zmínku určitě stojí také výkon Martiny Bittnerové k z kopřicnického AceRunsOnly, která s celkovým výsledkem -7 zvítězila v ženské kategorii o neuvěřitelných 11 hodů. „Doma“ pak zůstala výhra mezi mladšími juniory, kde zvítězil Trojanovjan Milan Bordovský.

Kromě hlavních turnajových kategorií jsme soutěžili taky v doprovodných soutěžích – CTP (v juniorech vyhrál Filip Bordovský, u dospělých Jkaub Wolf) a puttovačce (vítěz Jan Mrůzek jako jediný pokořil metu 15 metrů).

Věříme, že jste si turnaj užili tak jako my, a už teď se těšíme na další discgolfová setkání na rekovickém hřišti.


Kompletní výsledky:

    MPO

1. místo Michal Grepl (-12)

2. místo Tomáš Bobek (-10)

3. místo Daniel Číhal (-8)

    FPO

1. místo Martina Bittnerová (-7)

2. místo Teresa Poučová (+4)

3. místo Marie Adamusová (+10)

    MA3

1. místo Jaroslav Londa (+1)

2. místo Petr Hajek (+2)

3. místo Marek Dostál (+3)

    MA4

1. místo Radek Hrbáček (+1)

2. místo Jan Tobola (+7, po rozhozu)

3. místo Jan Škuta (+7, po rozhozu)

    MJ15

1. místo Milan Bordovský (0)

2. místo Čestík Slíva (+10, po rozhozu)

3. místo Filip Janů (+10, po rozhozu)

    MJ18

1. místo David Molek (+6)

2. místo Daniel Potůček (+12)

3. místo Marek Šmahlík ml. (+13)

    MP40

1. místo Jan Güttner (+1)

2. místo Jiří Skapka (+2, po rozhozu)

3. místo Česťa Slíva (+2, po rozhozu)

    MP50

1. místo Radek Čižmař (-3)

2. místo Zdeněk Bobek (+5)

3. místo Petr Tůma st. (+8)


Doplňkové soutěže

CTP (junioři)

Filip Bordovský

CTP (dospělí)

Jakub Wolf

Puttovačka

Jan Mrůzek (jediný zvládl putt na vzdálenost 15 metrů)