V neděli 28. srpna jsme zakončili rekovickou letní sezónu prvním ročníkem „Rekovického Bogey Cupu“, pro který jsme na jeden víkend z našich Rekovic udělali delší a náročnější 18jamkové discgolfové hřiště, které si kladlo za cíl pořádně prověřit herní dovednosti všech účastníků.

Jednalo se o vůbec první akci tohoto typu, kterou náš klub pořádal, takže to byla výzva nejen pro hráče, ale také pro nás. Bylo třeba vymyslet nové jamky tak, aby dostály názvu turnaje (ale při tom se daly rozumně uhrát), nachystat mapu i teesigny, dovézt koše a výhoziště, které nám půjčila ČADG (děkujeme!), připravit samotné hřiště a co nejlépe se postarat o účastníky pomocí občerstvení a kvalitní údržby fairwayí pro hru. Naštěstí se náš klub za rok od jeho založení pořád rozrůstá o nadšené a šikovné hráče, kteří rádi věnují svůj čas rekovickému hřišti, takže věřím, že jsme přípravu i organizaci zvládli k co největší spokojenosti zúčastněných. 🙂

Zatímco první kolo jsme odehráli v relativně příjemných podmínkách, tak při tom druhém nás pořádně promočil typický rekovický turnajový déšť, takže o spoustu bláta a náročných výhozů z mokrého lesa nebyla nouze. V těchto náročných podmínkách se nejvíce blýskl Gator Kristián Kvita, který druhé kolo odehrál s krásným skóre -8 a zasloužil se o vůbec první kolo s ratingem nad 1000 u nás na Rekovicích. Podobně jako Kristián si s hřištěm poradil i další harcovník našeho hřiště – Roman Jurajda z bůřovského klubu, který si „svou“ mínus osmičku odehrál v prvním kole a s výrazným náskokem zvítězil v kategorii MP40. Ženskou kategorii pak po skvělém prvním kole (-3) ovládla Martina Bittnerová z ARO. O poznání těsnější byla juniorská kategorie, kde o jediný bod zvítězil Adam Zlý z Frenštátu.

Za sebe bych z pozice ředitele turnaje rád moc poděkoval nejen všem zúčastněným, ale také celému organizačnímu týmu, bez kterého by turnaj určitě nevznikl. Jsme moc rádi za oblíbenost některých dočasných jamek („pevnou“ jamku č. 10 možná necháme v turnajové verzi napořád) a u těch méně oblíbených se pro příští rok zamyslíme, jak je vylepšit ke spokojenosti všech hráčů. 🙂


Konečné pořadí

MPO

 1. místo Kristián Kvita (-12)
 2. místo Tomáš Doležel (-7)
 3. místo František Trenz (-4)

FPO

 1. místo Martina Bittnerová (+2)
 2. místo Kristýna Jurčíková (+8)
 3. místo Marie Adamusová (+18)

MP40

 1. místo Roman Jurajda (-12)
 2. místo Jan Güttner (-1)
 3. místo Petr Zahrádka (+2)

MJ18

 1. místo Adam Zlý (+10)
 2. místo Dan Potůček (+11, po rozhozu)
 3. místo Filip Košťál (+11, po rozhozu)

Kompletní výsledky najdete na iDiscgolfu (https://idiscgolf.cz/turnaje/791).