Letošní turnajová sezóna byla u nás na Rekovicích opravdu bohatá. Ještě při posledním sněhu jsme se rozloučili s původním layoutem, na jarním Rekovice Open zase přivítali ten nový a ještě v květnu k nám zavítala Valašská discgolfová liga. Celé léto jsme pak hráli každotýdenní Rekovickou letní discgolfovou ligu, na konci prázdnin absolvovali turnaj na rozšířeném layoutu a před svátkem Všech svatých jsme si společně zaházeli při nočním discgolfu.

S nadcházejícím podzimem a kratšími dny pro hodně discgolfistů končí sezóna a začíná zimní přestávka. ❄️ Abychom se s vámi ještě před zimou rozloučili, tak jsme ve spolupráci s Centrem volného času Astra oět uspořádali tradiční podzimní „verzi“ našeho oblíbeného turnaje Rekovice Open zaměřeného hlavně na mladší a novější hráče. Jsme moc rádi, že právě účast v kategoriích, pro které hlavně Rekovice Open pořádáme, byla letos vysoká – měli jsme dohromady 14 juniorů (z toho dvě mladé hráčky hrály přímo v ženské kategorii) a 7 nováčků, kteří měli za sebou maximálně dva odehrané turnaje.

Atmosféra na celé naší dopolední akci byla skvělá a počasí nám až nebývale přálo, protože tak krásně jsme na Rekovicích na turnaj snad ještě neměli (a beztak už ani mít nebudeme 😃). I díky skvělé discgolfové akademii, kterou nás po turnaji provedli Eliška Bártková a Petr Mrázek z české reprezentace, jsme si tak užili krásný víkendový discgolfový den.

Věříme, že i díky tomu si všichni účastníci naše rozloučení s rekovickou sezónou 2022 užili tak jako my a že se zase sejdeme na jarní verzi turnaje Rekovice Open, kterou plánujeme na duben 2023.

Na závěr bych ještě moc rád poděkoval našim sponzorům. Kromě těch klasických – internetovému obchodu proDiscgolf.cz (který nám poskytuje odměny pro hráče za zvýhodněné ceny), restauraci Rekovice (která nám vždycky moc pomůže se zázemím a poskytne potřebné vybavení pro účastnické občerstvení) nás tentokrát moc potěšila pomoc vynikající malé beskydské pražírny Strakafe, která nám věnovala kávu do našeho „občerstvovacího“ kávovaru a ceny pro vítěze „veteránských“ kategorií. Účastníci hned poznali, že tentokráte nemáme klasické kafe z obchodu a zjišťovali, o co se jedná, takže můžeme kávu z jejich pražírny jedině doporučit. 🙂

Samozřejmě taky děkujeme obci Trojanovice, že nám pomáhá hřiště na Rekovicích dále rozvíjet a naší České Asociaci DiscGolfu za úsilí o rozvoj samotného sportu.

P.S. Detailní výsledky turnaje najdete na na iDiscgolfu: https://idiscgolf.cz/turnaje/1050/.