RLDL 2024 #9 – Úspěšně jsme zakončili letošní ročník ligy. 🥏Máme za sebou už čtvrtý ročník RLDL. Ten první jsme v roce 2021 začínali ještě na původní desetijamce, letos už jsme se s ligou i hřištěm konečně dostali na plných 18 jamek. 💪 Stejně jako každý rok jsme i tohle léto zažili spoustu fajných chvilek s přáteli, občasného nervování nad méně podařenými hody i radosti z těch lepších. 😊 Hráli jsme o skóre, o CTP, o acepooly, zkoušeli štěstí v losovačce.. a hlavně jsme si užili super discgolfové léto na tom nejkrásnějším hřišti, které je zároveň naším discgolfovým domovem. <3Ještě jednou díky moc všem sponzorům, bez kterých by byla liga poloviční (doslova, startovné je na ní cca 50 % příjmů, zbytek máme díky našim skvělým podporovatelům 😊). Letos to byly obě naše obce Město Frenštát pod Radhoštěm a Trojanovice, které naši ligu podpořily ve svých sportovních grantech, ale také discgolfový obchod proDiscgolf.cz (který nám poskytuje odměny za zvýhodněné ceny), restaurace Rekovice – Nová cesta k tradici (od které jsme získali poukázky pro vítěze kol) a Strakafe (které nám věnovalo super kávu pro občerstvení na kolech).Jak jsme zahráli poslední kolo se dočtete níže, kompletní výsledky pak najdete v galerii a na iDG (idiscgolf.cz/ligy/131). No a my se na vás budeme zase moc těšit jak na RLDL25, tak už za zruba měsíc na Podzimním Rekovice Open 2024 (idiscgolf.cz/turnaje/1367). 🥏Výsledky 9. kola RLDL24:🥏 Nejlepší skóre (-11) odehrál náš ligový harcovník Roman Jurajda. 💪 🥏 300korunový poukaz do proDiscgolfu tentokrát získal Maja Hüttl z našeho klubu DGC Beskyd. 🍀🥏 V soutěži na přesnost tentokráte zvítězil Adam Muras. Dorovnal tak Gabku Zlou na 2. místě (7 bodů). Na čele zůstal (a letošní CTP soutěž tak vyhrál) David Svoboda s 8 body. 🎯🥏 O druhé (a poslední) letošní ligové eso se postaral Radek Čižmář, který ho vřetězil na jamce č. 3 (mimochodem vyvýšený koš s nepříjemným srázem a OB za ním). Odnáší si tak 1340 Kč.💰Kompletní výsledky najdete i tentokráte na PDGA (www.pdga.com/apps/tournament/live/event?view=Scores&eventId=75473&round=9) či na iDiscgolfu (idiscgolf.cz/turnaje/1716). Finální výsledky celé ligy pak na její stránce na iDG (idiscgolf.cz/ligy/131). See MoreSee Less
View on Facebook
RLDL 2024 #8 – Blížíme se do finále. ☀️Letní ligu máme fakt rádi, proto jsme ji letos poprvé prodloužili o týden na devět kol. I tak ale jednou skončit musí a právě příští pátek bude tím, kdy si letošní ročník RLDL zahrajeme naposledy. No a ve většině kategorií to bude ještě pořádný nervák. Protože bereme čtyři nejlepší výsledky, tak se teď při konci ligy často odepisují ty horší kola a posuny nahoru i dolů nejsou výjimkou. Hned několik hráčů pak až na posledním kole odehraje své čtvrté kolo, takže i když je někdo zatím "na bedně", tak vše může být rázem jinak. 🥏 Průběžný stav před posledním kolem tentokráte nasdílíme i v galerii. 🙂Výsledky 8. kola RLDL24:🥏 Nejlepší skóre (-12) odehrál letos už poněkolikáté místní hráč (který ale hraje za Moravian Gators Nový Jičín) Ondra Mazoch. 💪 🥏 300korunový poukaz do proDiscgolfu si tentokráte odnáší jeho táta Lubomír Mazoch (mimochodem už potřetí letos vyhrál člověk, který byl na svém vůbec prvním turnaji). 🍀🥏 V soutěži na přesnost tentokráte zvítězila Gabriela Zlá. Tím docela zamotala CTP soutěž. Náskok Davida Svobody (8 bodů) na Gabku se tak ztenčil na jediný bod. Také o třetí místo se zatím dělí tři hráči se čtyřmi body, takže na posledním kole se ještě může ledacos stát. 🎯🥏 Eso tentokráte nepadlo, takže 900 Kč přesouváme do posledního kola. Když nikdo nehodí eso ani tam, tak si zahrajem CTP jen mezi těmi, kdo platili od 7. do 9. kola acepool. 💰Kompletní výsledky najdete jako vždy na PDGA (www.pdga.com/apps/tournament/live/event?eventId=75473&view=Scores&division=All&round=8) či na iDiscgolfu (idiscgolf.cz/turnaje/1717). Aktuální pořadí celé soutěže, stav CTP soutěže a acehuntu jsou tradičně na stránce ligy na iDG (idiscgolf.cz/ligy/131). See MoreSee Less
RLDL 2024 #7 – Před ligou jsme pouklízeli 🗑Na Rekách jsme nikdy neměli nějaké extra problémy s odpadem. I když na hřišti hraje několikanásobně více hráčů než v předchozích letech, tak nijak zásadně nepřibývá odpadků přímo u výhozišť nebo na fairwayích. No prostě discgolfisti jsou čistotní. 🙂 Starosti nám ale dělají některé konkrétní místa jako lavička u 1 (plechovky, obaly) nebo lesní jamky 12, 13 a 14 (kde bohužel nacházíme často kousky skla z krýglů, které tam asi občas rozbíjejí opilí svatebčané nebo podobní dobráci). 🙁 Protože jsme si v týdnu všimli, že na jamkách docela přibylo právě to sklo, tak jsme si dali před ligou úklidové kolečko. 🗑 Kromě spousty střepů jsme sesbírali pestrou směsici věcí od plechovek přes vlhčené ubrousky až po různé obaly a PETky.. Na tom, aby naše Reky byly pořád tak krásně udržované se ale můžeme podílet my všichni. Stačí mít s sebou jednou za čas sáček a při hře sesbírat alespoň pár kousků odpadků.. Když se budeme společně snažit, naše hřiště nám za to poděkuje. <3Výsledky 7. kola RLDL24:🥏 Nejlepší skóre (-12) měli dva hráči (Milan Bordovský a Adam Zlý). 💪 Od letoška máme pravidlo, že vítězem kola se stává ten, kdo má více birdie. Tím byl právě Milan, takže 300korunový poukaz do restaurace Rekovice získává právě on. 🥏 300korunový poukaz do proDiscgolfu v ligové losovačce tentokrát získává Libor Haschka. 🍀🥏 V soutěži na přesnost tentokráte zvítězil Aleš Grochal. Celou CTP soutěž vede s pohodlným náskokem 4 bodů stále David Svoboda. 🎯🥏 Eso tentokráte nepadlo, takže 400 Kč přesouváme do osmého kola. 💰Kompletní výsledky najdete tradičně na PDGA (www.pdga.com/apps/tournament/live/event?view=Scores&eventId=75473&round=7) či na iDiscgolfu (idiscgolf.cz/turnaje/1713). Aktuální pořadí celé soutěže, stav CTP soutěže a acehuntu jsou tradičně na stránce ligy na iDG (idiscgolf.cz/ligy/131). See MoreSee Less