O akci

Protože chceme, aby Rekovice žily discgolfem, ale zároveň naše zdejší akce nebyly jednotvárné, tak má každý z našich turnajů trochu jiné zaměření. Rekovický Bogey Cup je nejmladší z tří hlavních každoročních rekovických akcí a oproti ostatním je mnohem více určený pro ty, kteří hledají discgolfové výzvy – delší hody, náročnější letové křivky a rozdílovější jamky. Jeho první ročník konaný na konci léta 2022 byl odrazovým můstkem, na kterém chceme v budoucnu dále stavět.

Hlavním přínosem této akce je tedy možnost komplexnější a napínavější hry pro všechny, kteří chtějí i na Rekovicích vyzkoušet hru na vyšší úrovni obtížnosti. Abychom dostáli myšlence kvalitnější hry, tak pro něj díky spolupráci s Trojanovicemi (které nám dovolují dočasně omezit provoz na trailech a lesních přechodech) na jeden víkend v roce rozšiřujeme Rekovice na 18 jamek. I díky tomu je tento turnaj sankcionován jako PDGA C.

Oproti jiným našim turnajům máme na Bogey Cupu minimum kategorií (maximálně 4), abychom mohli ty nejlepší hráče patřičně ocenit. Payouty (pro profesionály) nebo poukázky (pro amatéry) totiž rozdělujeme mezi zhruba 30 % nejvýše umístěných závodníků (v roce 2022 jsme tak např. v MPO oceňovali hned 10 nejlepších).


Hlavní myšlenka Bogey Cupu
Discgolf přináší spoustu krásných momentů – „Holy shot“ Jamese Conrada na světovém šampionátu 2021, Albatross Nikka Locastra na USDGC2020 nebo snad každý C2 putt Drewa Gibsona. Všichni ale taky víme, že vedle těchhle vrcholných momentů je tady nepřeberné množství přehozených košů, nedohozených ostrovů a netrefených mandatory linií. A právě jako poctu téhle stránce života každého discgolfisty jsme náš letní rekovický turnaj pořádaný na náročnějším rozšířeném layoutu pojmenovali po tom, čím většina takových hodů končí – Bogey.


Termíny