O akci

Rekovický Bogey Cup je oproti ostatním našim akcím mnohem více určený pro ty, kteří hledají discgolfové výzvy – delší hody, náročnější letové křivky a rozdílovější jamky. Hlavním přínosem této akce je tedy možnost komplexnější a napínavější hry pro všechny, kteří chtějí i na Rekovicích vyzkoušet hru na vyšší úrovni obtížnosti. Abychom dostáli myšlence kvalitnější hry, tak pro něj díky spolupráci s Trojanovicemi na jeden víkend v roce rozšiřujeme Rekovice na 18 jamek. I díky tomu je tento turnaj sankcionován jako PDGA C.

Oproti jiným našim turnajům máme na Bogey Cupu méně kategorií, abychom mohli ty nejlepší hráče patřičně ocenit. Payouty (pro profesionály) nebo poukázky (pro amatéry) totiž rozdělujeme mezi zhruba 30 % nejvýše umístěných závodníků.


Hlavní myšlenka Bogey Cupu
Discgolf přináší spoustu krásných momentů – „Holy shot“ Jamese Conrada na světovém šampionátu 2021, Albatross Nikka Locastra na USDGC2020 nebo snad každý C2 putt Drewa Gibsona na 2021 PDGA Tour Championship. Všichni ale taky víme, že vedle těchhle vrcholných momentů je tady nepřeberné množství přehozených košů, nedohozených ostrovů a netrefených mandatory linií. A právě jako poctu téhle stránce života každého discgolfisty jsme náš letní rekovický turnaj pořádaný na náročnějším rozšířeném layoutu pojmenovali po tom, čím většina takových hodů končí – Bogey.


Termíny