Discgolf Club Beskyd Frenštátsko, zapsaný spolek (DGC Beskyd) jsme založili v srpnu 2021 v partě discgolfových nadšenců z okolí Frenštátu. Našim hlavním cílem je sdružování místních discgolfistů, rozvoj jejich herních dovedností a reprezentace Frenštátska na discgolfových ligách a turnajích.

Domovským hřištěm klubu jsou Rekovice na trojanovských Horečkách, kde se ve spolupráci s obcí Trojanovice a dalšími discgolfovými nadšenci staráme jak o údržbu, tak další rozvoj hřiště. Od léta 2021 zde také pořádáme Rekovickou letní discgolfovou ligu a pomáháme na dalších turnajích organizovaných na „našem“ hřišti. V roce 2022 jsme pod svá křídla přejali také organizaci tradičního jarního turnaje Rekovice Open a začínáme s pořádáním každoročního turnaje na rozšířeném layoutu – Bogey Cup.

Od jara do podzimu se alespoň část z nás v 90 % případů schází každé úterý od 16:00, takže se můžete kdykoliv přidat a společně si s námi zatrénovat. Často pořádáme jak výjezdy na turnaje, tak víkendové discgolfové výlety po okolních hřištích, klubové sešlosti a další akce.

Náš klub má aktuálně (únor 2023) 22 členů:

• Petr Bartík
  • Jindra Teichman
  • David Teichman

Přidej se k nám

Chceš se k nám připojit a pomáhat tak s rozvojem discgolfu na Frenštátsku? Tak vyplň přihlášku a pošli ji na klubový mail dgcbeskyd@email.cz. Je jen na tobě, jestli se členem staneš proto, že s náma chceš občas zajít potrénovat na hřiště, abys za nás závodil(a) na turnajích, nebo se aktivně zapojíš do pořádání turnajů, ligy a dalších akcí.

Snažíme se podporovat naše juniory a motivovat naše hráče k účasti na turnajích. Také proto používáme významnou část našich ročních členských poplatků (junioři 100 Kč, členové v první sezóně 200 Kč a zkušení členové 1200 Kč) na podporu rozvoje našich discgolfistů (platíme jim ČADG poplatky, přispíváme na účast v elitnějších turnajích atp.). Z členských poplatků také financujeme klubové vybavení, webovky, odměny do soutěží a pro celoroční beskyďácké výzvy. Díky vzájemné podpoře a spolupráci nakupujeme obchodě proDiscgolf.cz s 15% slevou. Pro všechny je k dispozici k zápůjčce na výlety nebo trénink na zahradě také klubový přenosný koš nebo světla na koše pro noční hru.

Spolupráce s proDiscgolf.cz

Náš klub spolupracuje s internetovým obchodem proDiscgolf.cz. Na námi pořádaných turnajích se tak můžete setkat s proDiscgolfovým prodejním stánkem a odměny nakupujeme výhradně zde. Obchod na oplátku našim členům poskytuje 15% slevu na veškeré discgolfové vybavení.

Grantová podpora naší činnosti

Od roku 2022 našemu klubu s jeho rozvojem pomáhají také dvě obce, se kterými jsme spjati – Frenštát pod Radhoštěm, kde klub sídlí, a Trojanovice, kde je naše domovské hřiště.

Trojanovský grant nám v roce 2022 umožnil obě letní akce (Bogey Cup 2022 a Rekovická letní discgolfová liga 2022) přihlásit do kalendáře PDGA. Také jsme díky němu mohli pro účastníky nachystat bohaté občerstvení (které si u nás leckdo oproti jiným turnajům moc cení).

Díky frenštátskému grantu jsme pak například mohli otevřít více kategorií v obou turnajích Rekovice Open určených pro nováčky a začátečníky, zaplatili jsme našim členům ČADG členství a na všech turnajích jsme mohli nabídnout lepší ceny než by nám umožnilo samotné startovné.

Oběma obcím moc děkujeme za podporu rozvoje našeho klubu i discgolfu obecně. Věříme, že se nám na oplátku daří dělat z Rekovic čím dál, tím lepší hřiště pro začínající i zkušené discgolfisty z řad místních i přespolních.