Discgolf Club Beskyd Frenštátsko jsme založili v srpnu 2021 v partě discgolfových nadšenců z okolí Frenštátu. Našim hlavním cílem je sdružování místních discgolfistů, rozvoj jejich herních dovedností a reprezentace Frenštátska na discgolfových ligách a turnajích.

Domovským hřištěm klubu jsou Rekovice na trojanovských Horečkách, kde se ve spolupráci s obcí Trojanovice a díky podpoře města Frenštát staráme jak o údržbu, tak další rozvoj hřiště. Od léta 2021 zde pořádáme Rekovickou letní discgolfovou ligu, v roce 2022 jsme pak pod svá křídla přejali také organizaci tradičního (dvoj)turnaje Rekovice Open a začali organizovat Frenštátskou zimní puttovačku, náročnější Rekovický Bogey Cup a noční turnaj Rozzářené Rekovice. Protože chceme, ať jsou rekovické akce co nejrůznorodější, tak jseme v roce 2023 k nim přidali také Jarní turnaj dvojic.

Často pořádáme výjezdy na turnaje, víkendové discgolfové výlety po okolních hřištích, klubové sešlosti a další akce.

Výbor klubu

• Adam Muras (předseda)
  • Ondra Michna (místopředseda)
  • Pavel Rek

• Jindra Teichman
  • David Teichman

Přidej se k nám

Chceš se k nám připojit a pomáhat tak s rozvojem discgolfu na Frenštátsku? Tak vyplň přihlášku a pošli ji na klubový mail dgcbeskyd@email.cz. Je jen na tobě, jestli se členem staneš proto, že s náma chceš občas zajít potrénovat na hřiště, budeš za klub závodit na turnajích, nebo se aktivně zapojíš do pořádání turnajů, ligy a dalších akcí.

Snažíme se podporovat naše juniory a motivovat hráče k účasti na turnajích. Také proto používáme významnou část našich ročních členských poplatků (v roce 2024 platí junioři 300 Kč, členové v první sezóně 600 Kč a zkušení členové 1200 Kč) na podporu rozvoje našich discgolfistů (platíme jim ČADG poplatky, přispíváme na účast v elitnějších turnajích atp.). Z členských poplatků také financujeme klubové vybavení, webovky, odměny do soutěží a celoroční beskyďácké výzvy. Díky vzájemné podpoře a spolupráci nakupujeme obchodě proDiscgolf.cz s 15% slevou. Pro všechny jsou k dispozici k zápůjčce také klubové koše nebo LED světla pro noční hru.

Další informace o klubu

Naši partneři a pomocníci

Náš partnerský obchod proDiscgolf.cz

Náš klub spolupracuje s internetovým obchodem proDiscgolf.cz. Na námi pořádaných turnajích se tak můžete setkat s proDiscgolfovým prodejním stánkem a odměny nakupujeme výhradně zde. Obchod na oplátku našim členům poskytuje 15% slevu na veškeré discgolfové vybavení.

Subjekty, které poskytly granty a dotace na naši činnost

Od roku 2022 našemu klubu s jeho rozvojem pomáhají také dvě obce, se kterými jsme spjati – Frenštát pod Radhoštěm, kde klub sídlí, a Trojanovice, kde je naše domovské hřiště. Oběma obcím moc děkujeme za podporu rozvoje našeho klubu i discgolfu obecně. Věříme, že se nám na oplátku daří dělat z Rekovic čím dál, tím lepší hřiště pro začínající i zkušené discgolfisty z řad místních i přespolních. V roce 2023 nás k tomu podpořilo také MAS Lašsko, díky kterému jsme mohli na Rekovicích vytvořit zkrácený („modrý“) layout.

Město Frenštát nám v dotační výzvě pro sportovní kluby v roce 2023 poskytlo 32 400 Kč na celoroční činnost. Díky této podpoře a se zapojením klubových financí jsme mohli pořídit tři „pevné“ koše pro náš trénink i turnaje, čtyři beachflagy a klubové disky s našim vlastním potiskem. K tomu jsme od města dostali 4500 Kč na turnaj Jarní Rekovice Open a 6300 Kč na Podzimní Rekovice Open, takže jsme mohli otevřít více kategorií, lépe ocenit hráče a poskytnout jim kvalitnější přípravu hřiště i občerstvení.

Obec Trojanovice nám poskytla 10 000 Kč, a to převážně jako podporu všech rekovických turnajů (jsou to dohromady 3 hlavní klasické turnaje, letní liga a několik menších tematických). Stejně jako u frenštátského grantu na JRO nám to umožňuje připravit akce pro jejich účastníky mnohem kvalitnější a pomáhat tak s neustálým růstem oblíbenosti discgolfu na Rekovicích.

Díky podpoře Místního akčního spolku Lašsko se nám v roce 2023 podařilo zrealizovat na Rekovicích takzvaný „modrý layout“ určený pro rekreační hráče, rodiny s dětmi a ty, kdo si chtějí zahrát spíše kratší a technické jamky. Z jeho „mikrograntu“ (10 000 Kč) s jsme přispěním z klubových financí nakoupili materiál na dvě výhoziště (7180 Kč) a nálepky pro úpravu košů i celého navigačního systému (4100 Kč) tak, aby odpovídal nově přidanému rozložení. Díky této úpravě si na Rekovicích zahraje každý: kdo chce discgolf vyzkoušet nebo si zahrát ve volnějším tempu, ten si zajde na modrý layout. No a kdo chce větší výzvy a náročnější jamky, pro toho je určený hlavní červený layout, který budeme v budoucnu dále vylepšovat.

Trojanovský grant (5000 Kč) nám v roce 2022 umožnil obě letní akce (Bogey Cup 2022 a Rekovická letní discgolfová liga 2022) přihlásit do kalendáře PDGA. Také jsme díky němu mohli pro účastníky nachystat bohaté občerstvení (které si u nás leckdo oproti jiným turnajům moc cení).

Díky frenštátskému grantu (12 300 Kč) jsme pak například mohli otevřít více kategorií v obou turnajích Rekovice Open určených pro nováčky a začátečníky, zaplatili jsme našim členům ČADG členství a na všech turnajích jsme mohli nabídnout lepší ceny než by nám umožnilo samotné startovné.